Aylin TARLAN AVUKAT / KURUCU ORTAK / MARKA VEKİLİ

Aylin Tarlan, lise yıllarına kadar Fransa’da öğrenim görmüş, lise öğrenimini ise Galatasaray Lisesi’nde tamamlamıştır. Daha sonra Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin ilk mezunlarından olmuştur.

Mesleki kariyerine İstanbul’da saygın bir Hukuk Bürosu’nda çalışarak başlamış ve akabinde Arthur Andersen Hukuk Departmanında görev almıştır. Bu süreçte Birleşme ve Devralmalar alanında yoğunlaşan Aylin Tarlan, banka birleşmesi de dâhil pek çok birleşme ve devralma projesi, bölünmeler, yeniden yapılandırmalar, şirket tasfiyeleri gibi büyük çaplı projelerde bizzat yer almış ve bu projeleri bilfiil yönetmiştir.

Arthur Andersen ve Ernst & Young (EY) firmalarının Türkiye’de birleşmelerini takiben, EY Hukuk Müdürü olarak atanmış ve kalabalık bir hukuk ekibini yönetmiştir. Tarlan - Baksı Avukatlık Bürosunu kurana dek, kariyerine Ernst & Young Türkiye’den, Amerika’da yapılan düzenlemeler gereği ayrılan Hukuk Bürosu’nda Hukuk Müdürü olarak devam etmiştir. 

2006 senesinde Tarlan-Baksı Avukatlık Bürosu’nu kuran ve hâlihazırda marka vekilliği de bulunan Aylin Tarlan, yerli ve yabancı firmalara Birleşme & Satınalmalar, Due Diligence, Sözleşmeler, Şirket Yapılanmaları, Rekabet Hukuku ve Ticaret Hukuku başta olmak üzere pek çok konuda hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir. Ayrıca İş Hukuku ağırlıklı olmak üzere, uzmanlık konusuna giren hukuk dallarında programlara katılmakta, eğitimler vermekte ve seminerlerde tebliğ sunmaktadır.

Fransızca ve İngilizce dillerine hâkim olup aynı zamanda bu dillerde yeminli tercümandır.

Galatasaray Spor Kulübü üyesi olan Aylin Tarlan’ın hayatına, bisiklete binmek ve doğa yürüyüşleri yapmak ayrı bir renk katmaktadır.   

Eğitim

  • Galatasaray Üniversitesi, Özel Hukuk Yüksek Lisansı (LL.M)
  • Galatasaray Üniversitesi, Hukuk Fakültesi (LL.B)

Lisanlar

  • Türkçe
  • İngilizce (yeminli tercüman)
  • Fransızca (yeminli tercüman)