Derya BAKSI, LL.M. AVUKAT / KURUCU ORTAK / MARKA VEKİLİ

Üç kuşaktır hukukçu bir aileden gelen Derya Baksı, mesleki kariyerine, üniversite yıllarında çalışmaya başladığı ve mezuniyeti sonrasında devam ettiği Arthur Andersenda Avukat olarak başlamıştır. Yerli ve yabancı pek çok firmaya danışmanlık hizmeti verdiği bu yıllarda Şirketler ve Ticaret Hukuku, Due Diligence, Birleşme & Satın Almalar, Yeniden Yapılandırma, Sözleşmeler Hukuku, Yabancı Sermaye Mevzuatı, İş Hukuku, vb başta olmak üzere pek çok farklı hukuk dalında çalışmıştır.

Daha sonra Türkiye’nin 3. GSM operatörü Aria’nın (şimdiki Avea) Hukuk Departmanı’na Uzman Avukat olarak transfer olmuştur. Burada çoğunlukla Telekomünikasyon Hukuku, Fikri ve Sınaî Mülkiyet Hukuku, Sözleşmeler Hukuku ile Şirketler ve Ticaret Hukuku konularına yoğunlaşmıştır. Kariyerine, bir holding bünyesinde, bütün grup şirketlerinin hukuk işlerini yürüten ve hukuk ekibi ile dış danışmanları yöneten Hukuk İşleri Müdürü olarak devam etmiştir.

Tarlan-Baksı Avukatlık Bürosu’nu kurduğu 2006 senesinden beri, Şirketler ve Ticaret Hukuku, İş Hukuku, Fikri Mülkiyet konuları, Sözleşmeler Hukuku ve Dernekler Hukuku başta olmak üzere Büro’nun uzmanlık alanlarında müşterilerine geniş kapsamlı hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti sunmaktadır.

Bilişim Teknolojilerini yakından takip eden Derya Baksı’nın uzmanlık alanlarından biri Kişisel Verilerin Korunması ve Veri Gizliliği olup, bu konularda projeler yürütmekte ve etkinliklere konuşmacı olarak katılmaktadır.  Keza Sözleşmeler Hukuku alanında da uzun süredir verdiği eğitimlere aktif olarak devam etmektedir.

Derya Baksı, bir seyahat tutkunu ve yelken sevdalısıdır. Ayrıca, kelimelerin büyüsüne kendini kaptırarak kısa hikâyeler yazmaktadır.

Eğitim

  • Bilgi Üniversitesi Ekonomi Hukuku Yüksek Lisansı (LL.M)
  • Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi (LL.B)

Lisanlar

  • Türkçe
  • İngilizce (yeminli tercüman)
  • Fransızca