L. Şebnem ÖZTANER AVUKAT / DANIŞMAN AVUKAT

L. Şebnem Öztaner Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1996 yılında mezun olmuştur. 1995 yılında, henüz hukuk fakültesi öğrencisiyken, mezuniyetinden sonra stajını tamamlayıp uzunca bir süre ticari davalar hakkında tecrübe edineceği bir avukatlık bürosunda yarı-zamanlı çalışmaya başlamıştır.

Daha sonra kariyerini Aria (şimdiki Avea), Aselsan, Japan Tobacco International gibi önemli ulusal ve uluslararası şirketlerde hukuk müşaviri ve sözleşme uzmanı sıfatlarıyla sürdürmüştür.

2007 yılında, petrol, enerji, inşaat, savunma sanayii, altyapı/üstyapı projelerinde faaliyet gösteren yerli ve yabancı pek çok seçkin müvekkile danışmanlık yaptığı Yazıcı Hukuk Bürosu’na dâhil olmuş ve ortak sıfatı ile çalışmakta iken 2015 yılının Ağustos ayında görevinden ayrılmıştır.  

L. Şebnem Öztaner’in mesleki tecrübesi özellikle inşaat, altyapı/üstyapı, elektrik, üretim,  madencilik, savunma sanayi projeleri ile birleşme ve devralmalar, bu konularda uygulanan uluslararası nitelikli sözleşmelerin hazırlanması, müzakeresi, sonuçlandırılması, proje süreç yönetimi yapılması, ayrıca uluslararası tahkim konularında yoğunlaşmıştır.

Hâlihazırda yirmi yılı aşkın deneyimini kendi adı altında ve Tarlan - Baksı Avukatlık Bürosu ile işbirliği içerisinde sürdürmekte olup sektördeki şirketlere danışmanlık yapmaktadır.

Eğitim

  • Ankara Üniversitesi, Hukuk Fakültesi (LL.B)

 Lisanlar

  • Türkçe
  • İngilizce